Čibuk – Fanklub hudobnej skupiny Čibuk

Fanklub hudobnej skupiny Čibuk od roku 1994

O skupine Čibuk

Čibuk je slovenská hudobná skupina, založená v Trnave v roku 1991. Umelecký smer, ktorý hrá Čibuk sa dá charakterizovať ako art rock. Kapela sa preslávila svojimi vydarenými slaďákmi, ako je Mrzáčik, Slzy lásky alebo Tichý plač.

Kapelu Čibuk predstavil širokej poslucháčskej verejnosti a vytiahol na slovenské hudobné nebo Robo Grigorov vo svojej nezávislej relácii na Fun Rádiu (Bratislava) v rokoch 1995 a 1996. Postupne predstavil skladby Slzy lásky, Mrzáčik a Monika. Pieseň Mrzáčik sa v jeho hitparáde umiestnila najvyššie na 4 mieste. Skladba Slzy lásky niekoľko týždňov bodovala v Slovenskej hitparáde Zvončeky (Rádio Kiks Košice) v roku 1997.

Zloženie skupiny Čibuk

  • Miroslav Miro Tomančík – spev, gitara
  • A. Hutera – basgitara
  • M. Teško – klávesy
  • M. Pilo – bicie

Na týchto stránkach nájdete texty, informácie, videá, fotky a MP3 na stiahnutie skupiny Čibuk.

Albumy Čibuk

Čibuk doteraz nevydal žiaden oficiálny album, aj keď v roku 1994 členovia skupiny zozbierali skladby a vydali album Že som taký, aký som so 16 skladbami. Podľa frontmana skupiny Mira Tomančíka z Paty sa názov skupiny skladá z prvých písmen recesistického názvu ČI BUdú Korunky. Čibuk je aj istý druh krátkej fajky. Tak si vyberte.

Novým hudobným počinom je pesnička Pane Bože, vydaná v roku 2010 svojpomocne.

Zoznam piesní Čibuk

Fanklub Čibuk

Viac informácií o fanklube nájdete na stránkach:

Fotky, video, novinky

Budeme radi, keď nám pošlete novinky, fotky, odkazy alebo videá. Prosíme, posielajte nám materiály, informácie, novinky, nové piesne a videá, ktoré súvisia s kapelou Čibuk na e-mail simona@euroekonom.sk. Ďakujeme.

Vylepšite túto stránku

Chcete doplniť alebo upraviť túto stránku? Vyplňte textové pole nižšie. Ďakujeme ♥